سوالی دارید ? مطرح بفرمایید
شنبه تا چهارشنبه : 9:00 - 17:30
پنجشنه :9:00 -13:00
88750650
Tellephone
خیابان صابونچی - ایازی - پلاک19
Address
تعمیرات تخصصی

دپارتمان فنی شرکت جاده ابریشم رایانه

بخش فنی شرکت­‌های کامپیوتری یکی از مهمترین واحدهای تشکیل­ دهنده شرکت می‌باشد. سطح علمی بالا، تجربه مناسب شرکت جاده ابریشم رایانه سبب گردیده تا مشتریان شرکت با خیالی آسوده نسبت به خرید تجهیزات مورد نیاز خود اقدام نموده و در صورت نیاز، از راهکارهای پیشنهادی کارشناسان این شرکت در خصوص پوشش نیازهای سازمان یا شرکت­‌های مطبوعشان استفاده نمایند و دغدغه خاطر در خصوص انتخاب راهکار نامناسب و صرف هزینه­ های کلان نداشته باشند. همچنین از خدمات فنی شرکت در خصوص نصب، راه­ اندازی و ُTroubleshooting  تجهیزات تهیه ­شده بهره ­مند گردند.
 

برخی از توانمندی های واحد فنی مجموعه

loading...
تعمیرات
بازیابی اطلاعات
پشتیبانی
امنیت

تیم واحد فنی شرکت با تکیه به دانش و تجربه بالا و در اختیار داشتن تجهیزات تست و تعمیر پیشرفته یکی از مراکز معتبر تعمیراتی کشور بوده که قادر به ارائه بهترین خدمات سخت افزاری و نرم افزاری شایسته مشتریان محترم می باشد.

تعمیرات سرورها :

خدمات تعمیرات سرور شامل موارد ذیل می باشد :

جنرال سرویس بروز رسانی و ارتقاء سرور و تجهیزات بررسی و عیب یابی و رفع خرابی
سلامت سنجی تجهیزات تعمیر مادر برد و چیپ ست ها تأمین و تعویض قطعات با قطعات اورجینال همراه با گارانتی

 تعمیرات ذخیره سازها : 

ذخیره سازها یکی از المان های مهم و تقریباٌ گران قیمت در هر مجموعه می باشند و تهیه چندین دستگاه ذخیره ساز برای اعمال افزونگی برای اکثر شرکت ها امکان پذیر نبوده و در صورت بروز مشکل تعمیر آن بدون از دست دادن اطلاعات یکی از آرزوهای مجموعه ها می باشد.
تیم تعمیرات شرکت جاده ابریشم رایانه با تکیه بردانش فنی بالا و تجربه چندین ساله خود در زمینه ذخیره سازها آمادگی آن را دارد که تمامی ذخیره سازهای برندهای (EMC  ،  HP) موجود در بازار را به صورت کاملاٌ تخصصی تعمیر نماید.

خدمات تعمیرات ذخیره سازها شامل موارد ذیل می باشد:

تعمیر مادربرد جنرال سرویس سلامت سنجی تجهیزات تأمین و تعویض قطعات با قطعات اورجنیال همراه گارانتی بروزرسانی و ارتقاء (Firmware ، OS) ذخیره ساز و کنترولرها
 
 

با توجه به جایگاه اطلاعات در عصر حاضر و لزوم نگاه جامع به این مقوله مهم، بر آن شدیم تا محوریت فعالیتهای خود را بر روی این موضوغ متمرکز نمائیم، با گسترش روز افزون تکنولوژی و افزایش حجم اطلاعات شخصی و سازمانی که برروی کامپیوترها ذخیره می شوند، موضوع مراقبت از اطلاعات اهمیت دو چندان پیدا می کنند . همواره هاردهای کامپیوتری جزء لوازم مصرفی محسوب می شوند و از طول یک عمر نامشخصی برخوردار هستند، معمولا ارزش اطلاعات ذخیره شده در یک هارد از ارزش خود هارد بیشتر است.
امروزه بازیابی اطلاعات جزء مشاغل بسیار حساس و ظریف در صنعت فناوری اطلاعات میباشد و اینکه شرکت ها و افراد چه مجموعه ای را برای بازیابی اطلاعات خود انتخاب می کنند و این فعالیت تا چه حد موفقیت آمیز خواهد بود اهمیت بالائی دارد. در نگاه اول اکثر شرکت های بازیابی برای ارائه خدمات دارای تجهیزات کافی می باشند، گرچه بسیاری از آن ها نیز ادعا می کنند که از تمام قابلیت های یک سرویس حرفه ای بازیابی اطلاعات برخوردار می باشند ولی پس از بررسی های دقیق تر تعداد کمی از آن ها این قابلیت را تمام و کمال دارا می باشند.
شرکت جاده ابریشم رایانه یکی از مجهزترین مراکز بازیابی اطلاعات با حضور کادری مجرب، متخصص، متعهد و با شناخت کافی در مورد انواع RAID خدمات خود را در زمینه بازیابی اطلاعات، بهینه سازی و پشتیبانی از اطلاعات ارائه میدهد.
تیم بازیابی اطلاعات به دلیل بروز مشکلات فیزیکی که نیاز به تعویض قطعه جهت بازیابی اطلاعات میباشد، استفاده از محیطی استاندارد (ISO Class 1005) الزامی میباشد. لازم به ذکر است در صورت نیاز سازمان ها یا ارگانهای خاص، به بازیابی اطلاعات در محل مشتری این امکان توسط کارشناسان شرکت مهیا می گرد.

 آسیب ها می تواند ناشی از خرابی هایی از قبیل موارد ذیل باشد :

در اثر نوسانات برق در اثر وجود بدسکتور
در اثر خطاهای انسانی در اثر تخریب توسط ویروس
در اثر ضربه خوردن هارد دیسک در اثر پاک یا فرمت شدن پارتیشن
در اثر وجود مشکلات Firmware در کنترولر هارد در اثر تغییر شکل و سوختن قطعات الکترونیکی، برد کنترل هارد دیسک

 

 موارد قابل بازیابی اطلاعات :

بازیابی ماشین های مجازی حذف شده بازیابی Volume سرورهای Novell
بازیابی اطلاعات هارد در انواع RAID بازیابی اطلاعات سرور از هر مدل و برندی
بازیابی اطلاعات سرورهای مجازی ( Virtual Server) بازیابی اطلاعات دوربینهای مداربسته (NVR , DVR)
بازیابی اطلاعات انواع هاردها با هر ظرفیت و رابط کاربری (SCSI , SATA , SAS) بازیابی اطلاعات با هر نوع کاربری  (فایل، سرور، ایمیل سرور، برنامه پایگاه داده )
بازیابی اطلاعات ذخیره سازها (SAS , NAS , DAS ) از هر مدل و برندی (HP , EMC) بازیابی اطلاعات با هر نوع سیستم فایلی (FAT , FAT32 , NTFS , NFS , EXT2FS/3FS/4FS, VMFS , …)

 

واحد پشتیبانی مجرب با توان علمی بالا از ارکان اصلی شرکت IT محور می¬باشد. استفاده از کارشناسان با تجربه و مسلط برای مشاوره و راهنمایی به همان اندازه که مفید است، می تواند مخرب و چه بسا سبب تبدیل یک مشکل کوچک به یک بحران گردد، لذا استفاده از کارشناسان متخصص و با تجربه از وقوع حوادثی ناخواسته و پرهزینه جلوگیری نموده و به ارائه سرویس بدون وقفه کمک خواهند نمود.
بخش فنی شرکت جاده ابریشم رایانه استفاده از کارشناسان با تجربه و با تخصص های مختلف را سرلوحه کار خود قرارداده است. این شرکت با تکیه بردانش فنی بالا، تجهیزات دقیق و پیشرفته با عقد قرارداد مسئولیت تمام نیازهای IT شرکت شما را در زمینه های مختلف، از جمله پشتیبانی سخت افزار، نرم افزار، شبکه و امنیت اطلاعات به عهده می گیرد.
ارائه خدمات پشتیبانی به صورت تلفنی،Remote ، اعزام کارشناس و نیروی مقیم در محل انجام می گردد.

پشتیبانی از راه دور :

کارشناسان شرکت جاده ابریشم رایانه آماده پاسخگوئی به تلفنی سوالات و رفع مشکلات احتمالی روزمره کاربران بوده و در صورت نیاز و فراهم بودن بسترهای ارتباطی، Remote به جهت بررسی و رفع مشکل امکانپذیر می باشد.
در صورت عدم رفع مشکلات به صورت تلفنی و Remote، این واحد آماده ارائه خدمات به جهت رفع مشکلات بصورت مراجعه حضوری در تهران و شهرستان ها می باشد.

پشتیبانی حضوری و دوره ای منظم :

عقد قرارداد پشتیبانی و استفاده از خدمات کارشناسی این شرکت به جای استخدام چندین کارشناس با تخصص­های مختلف و پرداخت هزینه ­های کلان، مقرون بصرفه بوده و سبب استفاده بهتر از منابع می­باشد. در پشتیبانی به صورت حضوری، کارشناسان شرکت می­توانند از یک تا شش روزکاری در هفته یا دوره ه­ای در ماه به صورت تمام­وقت و یا پاره­وقت در سایت مشتری حضور داشته و رابط کارفرما با پیمانکار می­باشند. همچنین نیاز به حضور کارشناس می­تواند با هماهنگی در روز یا ساعت مشخص و یا در مواقع ضروری با کمترین اتلاف وقت در سایت مشتری امکان­پذیر باشد.

 

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ارتباط لاینفک آن با کسب و کار، نیاز به ایجاد امنیت برای موفقیت کسب و کار ضروری   می باشد. لذا برقراری امنیت ارتباطات و اطلاعات جهت جلوگیری از تلاش رقبا برای بدست آوردن اسناد محرمانه هر شرکت یا سازمان و تعریف سیاست های در خصوص نحوه دسترسی کاربران مجاز داخلی و خارجی بسیار الزامی می باشد. هر گونه دسترسی (مجاز یا غیر مجاز) به شبکه شرکت یا سازمان، اتصال هرگونه Media خارجی از قبیل لب تاپ و یا فلش مموری که قبلا در یک محیط ناامن بوده و یا با بازکردن پیوست ایمیل های آلوده بطور تصادفی یا عمدی می تواند حامل ویروس یا نرم افزارهای جاسوسی باشد که موجبات ناامنی هرشبکه ای را فراهم آورد.
برقراری امنیت با استفاده از تجهیزاتی از قبیل روترها، سوئیچ ها، فایروال ها و به صورت خیلی عمیق و در حد بازرسی بسته های ارسالی و دریافتی توسط UTM امکان پذیر می باشد که ایمن سازی خود روترها و سوئیچ ها در مرحله اول ضروری می باشد.
شرکت جاده ابریشم رایانه با تکیه برتوان فنی و علمی کارشناسان مجرب و با تعهد این شرکت آماده همکاری جهت راه اندازی سیستم های امنیتی برای سازمان ها، شرکت ها (دولتی، خصوصی ) و بانک ها می باشد.

ایمن سازی با استفاده از  Firewall-UTM :

بررسی حملات انجام شده در سال های اخیر نشانگر تنوع و پیچیدگی حملات، شدت تخریب بالا و استفاده از روش های نوین می باشد که همچنان در حال گسترش و ازدیاد می باشد که این مسئله سبب افزایش نیازهای امنیتی واحد IT هر شرکت یا سازمان در ابعاد متوسط تا بزرگ می باشد.
با فایروال های سری NSA شرکت Dell-SonicWall می توانید از همان معماری استفاده شده در سری نسل بعدی فایروال های این شرکت به عنوان SuperMassive بهره جسته و برای پوشش اغلب نیازهای امنیتی شرکت ها و سازمان ها استفاده نمود.
دستیابی به امنیت با بررسی وضعیت کلی (Simple Stateful Inspection) ترافیک شبکه توسط فایروال های با معماری سخت افزاری چند هسته ای مقیاس پذیر و بررسی عمیق ترافیک با استفاده از تکنولوژی RFDPI که توانائی بررسی چندین نوع برنامه کاربردی و پروتکل را به طور همزمان دارد، به مراتب فراتر از موارد ارائه شده می باشد. این قابلیت امنیت شبکه شما را در مقابل حملات داخلی و خارجی تضمین نموده و بدون در نظر گرفتن پورت یا پروتکل و بدون ایجاد گلوله های کندساز، تهدیدات را قبل از ورود  به شبکه شما شناسائی و جلوگیری می نماید.
راه اندازی سیستم های امنیتی با استفاده از تجهیزات ذیل توسط بخش فنی شرکت جاده ابریشم رایانه در تمامی سطوح ارئه و راه اندازی می گردد:

- استفاده از تجهیزات امنیتی شرکت Cisco
- استفاده از تجهیزات امنیتی شرکت Fortinet
- استفاده از تجهیزات امنیتی شرکت Dell-SonicWall

ایمن سازی روترها :

امروزه روتر به یکی از پرکاربردترین دستگاه در مجموعه ها تبدیل شده است. با توجه به جایگاه استفاده از این وسیله در شبکه، ایمن سازی آن به مهمترین و حساس ترین مسئولیت برای مدیران مراکز داده، سازمان ها و بسیاری از شرکت های بزرگ تبدیل شده است. یکی از مهمترین مسائل امنیتی در استفاده از روتر، پیکربندی صحیح و مسئولانه آن می باشد. پیکربندی نادرست سبب ورود اطلاعات ناخواسته و دسترسی های غیرمجاز به سیستم شده و از ارائه سرویس درست جلوگیری می نماید. عدم ارائه سرویس مناسب سبب ایجاد اختلال در کسب و کار شده که در ادامه ضررهای هنگفت را در پی خواهد داشت.

ایمن سازی روترها شامل موارد ذیل می باشد :

- فعال سازی ویژگیهای امنیتی
- ایمن سازی همسایگی در BGP
- جلوگیری از ورود اطلاعات رزرو شده از بیرون
- احراز هویت جهت ایجاد همسایگی در پروتکل های مسیریابی

ایمن سازی سوئیچ ها :

سوئیچ ها از دیرباز یکی از المان های اصلی و بنیادی در ایجاد و گسترش شبکه های محلی بوده و امروزه از تجهیزات غیرقابل حذف زیرساختی هر شبکه ای می باشد. با توجه به نیاز مبرم مجموعه ها به این وسیله، محل بکارگیری در شبکه و دسترسی آسان به آن، سوئیچ را به یکی از هدف های مهم و قابل دسترس برای حملات سایبری تبدیل نموده است.

یكی از سرویس‌های فعال و پیشرو در شركت جاده ابریشم رایانه ارائه خدمات نگهداری و سرویس تجهیزات صنعت انفورماتیك به سازمان‌های بزرگ است. این واحد از بدو تاسیس شركت شروع به فعالیت نموده و به خصوص در این چند سال اخیر موفقیت‌های چشمگیری به دست آورده است و هم اكنون طیف وسیعی از سازمان‌ها و ادارات دولتی با سپردن خدمات نگهداری و پشتیبانی سرورهای اچ پی ،استوریج‌های اچ پی ، سخت افزار و امنیت شبكه خود به شركت جاده ابریشم رایانه با خیالی آسوده و بدون نگرانی تلاش می‌كنند تا بیش از پیش فناوری اطلاعات را در جهت منافع سازمان خود گسترش دهند رویكرد جاده ابریشم رایانه در این بخش نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه است تا میزان مشكلات و خرابی در سازمان‌ها كاهش یابد .

خدمات قابل ارائه واحد پشتیبانی

 • راه اندازی بسترهای مجازی (Virtualization)
 •  تحویل، نصب و راه اندازی کلیه تجهیزات فروخته شده
 • بازدید از سایت مشتری و تجهیزات موجود جهت مستندسازی
 • ارائه راه کارهای مناسب برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکلات فنی
 • بررسی و سرویس دوره ایی تجهیزات اتاق سرور به صورت کامل و دقیق
 • ارائه مشاوره به صورت تلفنی و حضوری در خصوص شیوه تعویض قطعات  
 • ارتقاء و بروزرسانی سخت افزاری و نرم افزاری سرورها ( سرورهای قدیمی و جدید)
 • اعزام کارشناس جهت بازدیدهای منظم و اصولی جهت کاهش خرابی و بروز مشکلات احتمالی
 • ارائه مشاوره در خصوص نحوه استفاده از تجهیزات ذخیره سازی، پشتیبان گیری و نرم افزار آن ها
 • نصب انواع سیستم عامل (Windows 2003 , 2008 , 2012 , ESXi , Linux) برروی سرورها
 • ارائه مشاوره جهت برآورد توان مورد نیاز دستگاه ها و تجهیزات سایت مورد نظر و انتخاب UPS مناسب
 • ارائه مشاوره به صورت تلفنی و حضوری در خصوص شیوه بروزرسانی (Firmware) سرورها، ذخیره‌سازها و قطعات
 • تجزیه و تحلیل وضعیت سیستم‌های موجود سازمان ها و ارائه راه‌حل‌های مناسب نرم افزاری و سخت افزاری جهت بهینه سازی و ارائه سرویس بهتر
 • انجام کلیه امور مربوط به سرورها و تجهیزات آنها، اعم از: ( جنرال سرویس، تعویض قطعات، تعمیر سرور و قطعات، تعمیر مادربرد ، ......)

واحد شبکه و راه اندازی سرویس های ارزش افزوده

با توجه به پیشرفت و تنوع روز افزون کسب و کار در دهه گذشته، استفاده از منابع مربوط به ایجاد بستر مناسب جهت کسب و کار مطمئن با بالاترین میزان دسترسی از اهمیت شایانی برخوردار می باشد. استفاده از زیرساخت مناسب با سرویس های زیرساختی مورد نیاز، پایه و اساس یک شبکه قابل اطمینان جهت ارائه سرویس مناسب، برای کسب و کار می باشد و برای رسیدن به آن استفاده از مشاوره درست، طراحی مناسب و بهینه و اجرای بدون نقص الزامی می باشد. یکی دیگر از مشاغل مهم، انتخاب تجهیزات مناسب، اورجینال و قابل اطمینان می باشد که نصب و راه اندازی آنها توسط کارشناسان مجرب، موجب سرویس دهی بهینه گردیده و از صرف هزینه های جانبی جلوگیری می نماید. شرکت جاده ابریشم رایانه با استفاده از کارشناسان مجرب و ارتباطات وسیع با تولیدکنندگان تجهیزات مراکز داده، گزینه ای مناسب در خصوص ارائه سرویس ها و خدمات زیر می باشد.

 • پیاده سازی CA سرور
 • مراکز تلفن تحت شبکه
 • طراحی پورتال سازمانی
 • پیاده سازی NTP سرور
 • مشاوره و پیاده سازی ISMS
 • طراحی کامل بخش Passive مبتنی براستاندارد
 • مشاوره، طراحی و پیاده سازی مراکز عملیات SOC
 • مشاوره، طراحی و پیاده سازی مراکز پایش عملیات شبکه NOC
 • طراحی و پیاده سازی DNS سرور براساس Linux و Microsoft
 • تسلط کامل بر اصول طراحی و پیاده سازی شبکه CAMPUS LAN , WAN
 • تسلط کامل بر اصول طراحی و پیاده سازی Directory Service (Samba)
 • پیاده سازی Cisco VIP Gateway براساس پروتکل های H323 , SIP , MGCP
 • تسلط کامل بر اصول طراحی و پیاده سازی سرورهای سرویس دهنده در سطح شبکه و مجازی سازی
 • تسلط کامل بر اصول طراحی و پیاده سازی Active Directory Domain Controller براساس Microsoft
 • تسلط کامل بر اصول طراحی و پیاده سازی بخش Network و امنیت مرکزداده و شبکه های LAN , WAN
Cisco Catalyst 4500, 6500, 6800 Series
Cisco Data Center Switches (Nexus Switches)
Cisco Catalyst 2960-X, 3560-CX, 3850, 3650, 4500E Switches
Cisco 7600,4000, 3900, 3800, 2900, 1900, 1800, 800 Series Routers
Cisco 800, 900, 1000, 4000, 9000 Series Aggregation Services Routers (ASR)
EMC VNX Series
EMC VNXe Series
HPE EVA Storage
HPE Disk Encloures
HPE 3PAR StoreServ Storages
HPE MSA Storage (P2000, 1040, 2040,2042,1050,2050,2052.......)
HPE StoreEver LTO Ultrium Tape Drive
HPE StoreOnce Systems
HPE RDX Removable Disk Backup System
HPE StoreEasy Storage
HP StoreAll Storage
 • نصب و راه اندازی فایروال های Cisco و تهیه لایسنس های مربوطه
 • نصب و راه اندازی فایروال های Fortinet و تهیه لایسنس های مربوطه
 • نصب و راه اندازی فایروال های Dell SonicWall و تهیه لایسنس های مربوطه
امروزه مجازی سازی یک روش فانتزی، نوین و مخصوص ارائه سرویس های ابتدائی برای شرکت های کوچک نمی باشد، بلکه یکی از راهکارهای بنیادی و زیربنایی در طراحی مراکز داده جهت استفاده بهینه از منابع ارائه سرویس های در دسترس با هزینه کمتر و با راندمان بالاتر می باشد.
طراحی و پیاده سازی بسترهای مجازی سازی براساس محصولات VMware
طراحی و پیاده سازی بسترهای مجازی سازی براساس محصولات Microsoft (Hyper-V)
bottom-logo.png
تخصص ما مشاوره ، طراحی، اجرا و فروش
محصولات شرکت میباشد.
myhpe.ir;jarco.ir
خیابان صابونچی-ایازی-پلاک19
88750650

Search