دانلود VMware ESXi

دانلود VMware ESXi :  با دانلود VMware ESXi که اولین سیستم عامل سرور مبتنی بر محاسبات ابری می‌باشد می‌توانید تغییراتی در سیستم کاری دیتا سنترها ایجاد کنید. این نرم افزار پلتفرم شبیه سازی برای ساخت زیربناهای ابری می‌باشد که به شما امکان اجرای برنامه‌های ضروری تجاری را با اطمینان و سرعت بالا می‌دهد.

VMware ESXi چیست

این اولین سوالی است که در دنیای مجازی سازی باید از خود بپرسیم. این تکنولوژی باعث کاهش هزینه‌های سازمان‌ها و شرکت‌ها و مدیریت ساده تر می‌شود. با استفاده از این سیستم می‌توانید از حداکثر توان سخت افزاری سرورهای خود استفاده کنید. در تکنولوژی مجازی سازی سرور می‌توان چندین سیستم عامل را بر روی یک سخت افزار واحد پیاده سازی کرد و به طور همزمان از همه آن ها استفاده کرد. این برنامه هسته اصلی مجازی‌سازی در vSphere  را تشکیل می‌دهد. و درواقع نوعی سیستم‌عامل محسوب می‌شود. زیرا در هنگام نصب مستقیما بر روی سخت‌افزار نصب می‌شود. و نیازی به سیستم‌عامل میزبان و یا هاست ندارد. جزء برنامه‌های hostless است و در سرعت و عملکرد بسیار مؤثر است.
ESXi آخرین ورژن از سری نرم‌افزاری VMware هایپر وایزر است. که درواقع اجازه ساخت ماشین‌های مجازی و اختصاص منابع به ماشین‌های مجازی را فراهم می‌کند. این پلتفرم مدیریت بر روی سخت‌افزار و منابع سیستم ایجاد می‌کند در حقیقت وظیفه این برنامه کنترل و مدیریت منابع سخت‌افزاری در بین ماشین‌های مجازی است.

VMESXI

دانلود سیستم عامل VMWare ESXI سفارش سازی شده برای سرورهای HP

vmwareesxi

دانلود Esxi6.5 HPE preGen9

vmwareesxi

دانلود Esxi6.5 HPE Gen9plus

vmwareesxi

دانلود Esxi 6 HPE preGen9

vmwareesxi

دانلود Esxi 6 HPE Gen9plus

Esx چیست

ESX مخفف Elastic Sky X است و سال‌های زیادی به عنوان پلتفرم مجازی سازی سرور شرکت VMware شناخته شده بود. در ESX کرنل یا همان هسته اصلی که خدمات مجازی سازی را انجام می‌دهد در واقع یک بخش کاملا مجزا از سیستم عامل است و در واقع همانند یک نرم‌افزاری است که بر روی یک سیستم عامل نصب شده است، این سیستم عامل را Service Console می‌نامند.

برای دریافت مشاوره و توضیحات تکمیلی و راهنمایی بابت نصب با کارشناسان فنی شرکت تماس حاصل نمائید.

تفاوت Esx و Esxi چیست

به صورت ساده Esx (Elastic Sky X ) نام قدیمی مجازی ساز شرکت VMware بود. آخرین نسخه آن 4.1 بود و بعد از آن نسخه نام آن به Esxi تغییر کرد. تفاوت این دو تنها به نام آن‌ها ختم نمی‌شود و فرق های زیادی در ساختار با هم دارند. در Esx کرنل یا هسته اصلی مجازی سازی یک بخش مجزا از سیستم عامل بود و به مانند نرم افزاری بود که بر روی یک سیستم عامل نصب شده بود. تمامی ابزارهای مرتبط با مجازی سازی بصورت ابزارهای جانبی بر روی هسته سیستم عامل لینوکس نصب می شدند و پنل یکپارچه ای برای مدیریت آن وجود نداشت. در واقع Esx به مانند یک نرم افزاری بود که بر روی یک سیستم عامل به نام Server Console نصب شده بود. اما Esxi ( Elastic Sky X Integrated ) تحول بزرگی را ایجاد کرد. در این محصول VMware ، دیگر خبری از server console نیست و هسته اختصاصی به نام vMkenel ایجاد شده است که تمامی ابزار‌های مجازی سازی را به صورت یکپارچه در خودش دارد. از لحاظ ساختاری بسیار سبک تر از Esx است و پایداری بالاتری دارد . و به لطف یکپارچه بودن نصب و استفاده از آن بسیار ساده تر است.