SD-WAN چیست؟

SD-WAN مخفف عبارت Software-Defined Networking in a wide area network است که یک شبکه گسترده بر مبنای نرم افزار می باشد. این شبکه از این جهت مورد توجه کارشناسان IT قرار گرفته است که در راستای تسهیل امور مربوط به شبکه‌های شعب مختلف سازمان‌ها  و ارائه WAN استفاده می‌گردد و امکان اتصال کاربران بر مبنای اینترنت به برنامه ها از هر نقطه ای را فراهم می کند.

SD-WAN برای شبکه های گسترده یا WAN یک رویکرد منحصر به فرد است زیرا تکنولوژی های سنتی WAN مانند MPLS و کانکشن‌های broadband  را با هم ترکیب می‌کند. این امر به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد که ترافیک را به لوکیشن های دوردست و شعب مختلف هدایت کنند. در ضمن قابلیت‌های پیشرفته‌تری را برای نظارت و مدیریت ترافیک شبکه فراهم می‌کند در حالی که هزینه‌های شبکه را کاهش می‌دهد. اقدامات SD-WAN میزان ترافیک را اندازه گیری نموده و بهترین مسیر را به صورت لحظه ای انتخاب می‌نماید. با استفاده از SD-WAN سازمان‌ها می توانند تمامی شعب خود را به یک شبکه ی مرکزی در فضای ابری مرتبط سازند که با این کار کنترل و انعطاف پذیری بیشتری خواهند داشت.

Secure SD-WAN

مدل‌ها و ویژگی‌های SD-WAN

در انواع مدل‌های فیزیکی و مجازی موجود هستند. ظرفیت انعطاف‌پذیری بالاترینapplication experience را امکان پذیر می‌سازد.  FortiManager برای مانیتورینگ و مدیریت دستگاه‌های FortiGate استفاده می‌شوند و در مدل‌های مختلف سخت افزاری – مجازی و SaaS موجود و دردسترس است.

موارد استفاده FortiGate Secure SD-WAN

با انفجار لبه‌های شبکه، شما به امنیت و اتصال ثابت نیاز دارید با Secure SD-WAN می‌توانید

Optimize Hybrid Workforce

بهینه‌سازی نیروی کار ترکیبی(Hybrid Workforce)

با استفاده از یک edge SD-WAN, ZTNA، امنیت ابری (cloud-security) و مدیریت ثابت می‌توان از هر جایی و با هر بسته انتقالی کار را بهینه کرده و یک SASE framework را فعال می‌کند.

SD-Branch

ساده سازی امنیت SD-Branch

ساده‌سازی معماری شعب با Secure SD-WAN و یکپارچه کردن NAC, WLAN, LAN و LTE/4G/5G همه آنها به صورت مرکزی مدیریت می‌شوند و مقیاس‌پذیر در هزاران سایت هستند

Transform WAN and Security

انتقال و امنیت Transform WAN and Security

با استفاده از یک سیستم عامل، انتقال و تغییر امنیت یک WAN را انجام دهید. یک کنسول مدیریتی، SD-WAN،مسیریابی پیشرفته و کنترل‌های NGFW را برای محافظت از کل حملات دیجیتالی پوشش دهید.

Achieve Operational Efficiencies

طراحی، استقرار و عملکرد خودکار محیط‌هایی با مقیاس بزرگ، قابلیت مشاهده، تجزیه و تحلیل، گزارش دهی و orchestration را در سراسر شبکه فراهم می‌کند.

Predict App Performance

عملکرد پیش‌بینی برنامه(Predict App Performance)

با استفاده از مسیریابی قوی و ترمییم پیشرفته WAN برای شبکه‌های self-healing، تجربه کاری قابل اطمینان در هر دیوایس انتقال و محیط انتقال را فعال کنید.

Enhance Hybrid, Multi-cloud

Enhance Hybrid, Multi-cloud

اتصال ایمن، یکپارچه و سریعتر به ابر، در ابر و بین ابرها را فعال کرده که در این صورت سازماندهی و مدیریت را ساده می‌کند.

ویژگی‌ها و مزایا ( Features and Benefits)

SD-WAN فقط برای دفاتر شعبات نیست، بلکه یک فناوری مهم برای کل ارتباطات end-to-end سازمانی است. Fortinet Secure SD-WAN با نرم‌افزارهای مخصوص کار در منزل، اتصال تاسیسات دانشگاهی به فضای ابری، اتصال دیتاسنترها به فضای ابری، و قابلیت ایجاد اتصال بین فضاهای ابری، یک فناوری به ‌شدت قدرتمند است که تجربۀ کاربری را بهبود بخشیده و کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در زمان را برای سازمان‌ها به ارمغان می‌آورد. Fortinet در میان ارائه‌دهندگان SD-WAN، یکی از سریع‌ترین نرخ‌های رشد را داشته و تنها بازیگر اصلی در این بازار است که محصولی را ارائه می‌کند که کاملا توسط خود این شرکت توسعه داده شده و امنیت و مدیریت شبکه را در یک راهکار واحد فراهم می‌کند.

فورتی‌نت ، یکی از شرکت‌های پیشرو در راهکارهای امنیت سایبری گسترده، یکپارچه و خودکار، امروز نوآوری‌های جدیدی را معرفی کرد و با راهکار Secure SD-WAN به گسترش سهم خود از بازار ادامه داد. انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری Fortinet Secure SD-WAN  به مشتریان بزرگ و کوچک کمک کرده این راهکار را در دفاتر خانگی، دفاتر شعبات و بین ابرهای توزیع‌شده مستقر کرده و در عین حال بهترین سطح ممکن از تجربه‌ی کاربری و امنیت را نیز ایجاد کنند.

مقیاس‌پذیری عملکرد بالا (Scalable, High Performance)

به لطف SD-WAN ASIC، اِس-دی وَن SD-WAN را در مقیاس بزرگ ایمن می‌کند و تأثیری روی عملکرد آن نمی‌گذارد

یکپارچگی امنیت پیشرفته (Integrated Advanced Security)

همگرایی و یکپارچگی پیشرفته‌ترین NGFW و مسیریابی باعث می‌شود تا امنیت پایدار را در داخل و خارج شبکه ارائه دهد.

انعطاف پذیری برنامه (Application Resilience)

بالاترین سطح دسترسی و عملکرد برنامه را در هر‌گونه حمل و نقل (بسته انتقال) WAN تضمین می‌کند.

Centralized Orchestration

با یک مدیریت مرکزی و بایک دید کامل، استقرار و پیکربندی و عملیاتی را که در حال انجام است را تجزیه و تخلیل و گزارش می‌کند.

Zero-Touch Provisioning

استقرار سریعتر و مقیاس بزرگتر Secure SD-WAN را فعال می‌کند.

Multi-Cloud On-Ramp

اتصال ایمن، سریع و عملکرد بالا را در داخل و بین برنامه‌های ابری فعال می‌کند

بررسی اجمالی Secure SD-WAN

Fortinet FortiGate، Secure SD-WAN سریع، مقیاس پذیر و انعطاف پذیری را برای شرکت‌های حساس به امنیت، Cloud-First و جهانی ارائه می‌دهد. رویکرد شبکه بر مبنای امنیت (Security-Driven Networking) فایروال نسل بعدی (NGFW)و مسیریابی پیشرفته را برای موارد زیر ادغام می‌کند.

  • کیفیت برتر در هر مقیاس
  • تسریع همگرایی شبکه و امنیت و ساده‌سازی معماری WAN
  • سازماندهی سیاست‌های شبکه و امنیتی
  • دستیابی به کارآیی عملیاتی از طریق اتوماسیون، تجزیه و تحلیل عمیق و Self-heading

SD-WAN یک رویکرد نرم افزاری برای مدیریت شبکه‌های گسترده (WAN) است. این به شما امکان می‌دهد ترافیک متصل به اینترنت را تخلیه کنید، به این معنی که سرویس‌های WAN خصوصی برای برنامه‌های کاربردی حیاتی و بلادرنگ در دسترس باقی می‌مانند. این انعطاف پذیری بیشتر باعث بهبود جریان ترافیک و کاهش فشار بر روی شبکه می‌شود. برای آگاهی بیشتر با کارشناسان امنیت شرکت تماس حاصل نمائید.