روترهای سیسکو سری 1800

روترهای سیسکو سری 1800 (روترهای خدمات متمرکز) (IsRs) داده‌ها، امنیت و خدمات بی‌سیم را در داخل یک وسیله متمرکز برای شما فراهم می‌کنند. روتر سیسکو سری 1800 به یک سری اسلات مدولار، یعنی 2xModular Slots-Total ، 2xModular Slots برای دسترسیWAN، و 2xModular شکاف برای HWIC مجهز شده است.

این اسلات‌ها برای دسترسی به شبکه‌های WAN و HWICهای آنها برای تنظیمات انعطاف پذیرتر و متراکم تر استفاده می‌شوند و می‌توانند ازWICها، VICها و VWICها پشتیبانی کنند. این دستگاه همچنین به پورت‌های 2xEthernet 10 / 100BaseT، 1xObboard Ports ، 1xConsole Port One-up to 115.2 kbps، 1x Auxiliary Port One-up to 115.2kbps، 1xOnboard AIM slot مجهز است که داده‌ها را با سرعت بالا انتقال می‌دهد. برای اتصال مستقیم کنسول به روتر از راه دور می‌توانید از پورت کمکی که دارای سرعت 15.2kbps است استفاده کنید.

router 1800 series

ویژگی‌های برجسته روتر سیسکو سری 1800:

 1. خدمات سازگاری که با توسعه تجارت شما سازگار هستند و مقیاس پذیر می‌باشند: قابلیت‌های ماژولار در روترهای سیسکو 1841 و سیسکو 1861 به شما امکان انتخاب پورت‌های (interfaceهای) مختلف برای WAN Interface، گزینه‌های خدماتی مختلف و …. را می‌دهد.
 2. پشتیبانی WAN به صورت مجتمع (متمرکز): روترهای 1800ای که Fixed Configuration هستند از طریق یک مودم آنالوگ (Cisco 1811)V.92 یا Cisco (1812) ISDN S/T Basic Rate Interface، قادر به پشتیبانی WAN بصورت متمرکز با تعادل بار load balancing)) می‌باشند.
 3. شبکه بی‌سیم: این سری از روترها برای کاربران این امکان را فراهم می‌آورند که از هر جایی بتوانند به فعالیت خود پرداخته و به اطلاعات و برنامه‌های سازمان دسترسی داشته باشند و از این طریق مؤثرتر و همکاری بهتری را ارائه دهند.
 4. صدا (Voice): بر روی بعضی از مدل‌های انتخابی مثل Cisco 1861 می‌توان از ابزارهای ارتباطی پیشرفته مثل پردازش تماس‌ها، Voice Email (ایمیل صوتی) و کنفرانس برای پاسخ‌دهی سریتعتر به نیاز مشتریان و صرفه جویی در هزینه‌های راه دور استفاده نمود.
 5. امنیت : استفاده از این روترها خطرهای مرتبط با ویروس‌ها و حملات امنیتی را کاهش می‌دهد.
 6. شبکه خصوصی مجازی : استفاده از این روترها یک دسترسی امن ریموت (از راه دور) برای شرکت‌ها ایجاد می‌نماید.

مشخصات واطلاعات روتر سیسکو 1841:

روتر سیسکو 1841 ساخت شرکت Cisco می‎‌باشد. این روتر از نسل روترهای سری 1800 سیسکو است و جزء روترهای با خدمات یکپارچه یا همان (Integrated Services Router) ISR نیز می‌باشد و به نوعی محبوب‌ترین روتر در بین روترهای سری 1800 سیسکو می‌باشد. این روتر مناسب برای شرکت‌ها و کسب و کارهای کوچک تا متوسط می‌باشد.

router1841

مزایای روتر سیسکو 1841

 1. قابلیت پردازشی مناسب
 2. دارای حجم و اندازه کوچک و دسکتاپی
 3. تولید صدا و حرارت پایین و عمر طولانی بر روی روتر سیسکو مدل 1841 که به صورت سخت افزاری برای رمزنگاری VPN نصب شده است. (رمزگذاری به صورت سخت افزاری)

این مدل از روتر به صورت ماژولار طراحی شده است و با توجه به نیاز شبکه می‌توانید ماژول‌های مختلف را تهیه و بر روی روتر نصب کنید. اگر بر روی روتر سیسکو مدل 1841 به صورت اختیاری Image IOS Security فعال کنید قابلیت‌هایی مانند عملکرد VPN به کمک یک ماژول شتاب دهنده، افزایش می‌یابد.

امکانات نرم افزاری این دستگاه شامل سیستم پیشگیری از نفوذ (IPS)، سیستم تشخیص نفوذ (IDS)، عملکرد فایروال، Interface برای طیف گسترده ای از اتصالات که شامل پشتیبانی اختیاری از پورت‌های سوئیچ یکپارچه، عملکرد کافی و اسلات حافظه برای گسترش شبکه در آینده، فشرده سازی به صورت سخت افزاری و برنامه های کاربردی پیشرفته می‌شود. لازم به ذکر است این روتر علاوه بر ارائه قابلیت‌های بسیار زیاد، دارای ضعف هایی نظیر پشتیبانی نکردن از کارت‌های مخصوص Voice و کارت های Network-Module نیز می‌باشد.

موارد قابل پشتیبانی توسط روتر سیسکو مدل 1841

 1. کارایی و سرعت بالا برای ارائه خدمات به صورت همزمان E1/T1
 2. پشتیبانی از بیش از 30 ماژول موجود و جدید
 3. دارای دو عدد پورت (Interface 10/100  Fast Ethernet)
 4. پشتیبانی از اکثر WIC های موجود، VWICs و) VICs فقط حالت داده(
 5. افزایش تراکم و سرعت بالا با ماژول WIC2

ویژگی های روتر سیسکو 1841

 • دارای دو Interface با سرعت 10/100 Fast Ethernet
 • بهرمندی از یک پورت USB Type A
 • شامل یک پورت سریال RJ-45 جهت Management
 • محتوی یک پورت RJ-45 Serial Auxiliary (پورت سریال) جهت Management و دارای حافظه رم 256MB
 • پشتیبانی از پروتکل‌های مدیریتی از راه دور نظیر SNMP ،HTTP ،SSH-2
 • امکان اتصال به چندین نوع شبکه از جمله E1،T1 و xDSL

از دیگر ویژگی‌های بارز این روتر می‌توان به امنیت پیشرفته IOS، حفاظت Firewall، فشرده‌سازی و رمز نگاری سخت‌افزاری، پشتیبانی از VPN، پشتیبانی از VLAN، سیستم تشخیص نفوذ (IDS)، سیستم پیشگیری از نفوذ (IPS)، امکان نصب روتر در داخل رک‌های دیواری، (Dynamic Multipoint VPN) DMVPN ،VPNو (Network Admissions Control) NAC اشاره کرد.

امنیت پشتیبانی شده توسط روتر سیسکو 1841

 1. رمزنگاری به صورت Onboard
 2. پشتیبانی از 800 تا Tunnel VPN با ماژول AIM
 3. پشتیبانی از ماژول AIM به صورت Onboard
 4. افزایش سرمایه گذاری از طریق افزایش عملکرد و ماژولار
 5. افزایش سرمایه گذاری از طریق افزایش ماژولار
router1861

بررسی اجمالی روتر سیسکو 1861

روتر 1861 یکی از محبوبترین و موفق‌ترین مدل از سری‌های ISR 1800 می‌باشد. این روتر دارای قابلیت پردازشی مناسب، حجم و اندازه کوچک دسکتاپ، تولید صدا و حرارت پایین، عمر طولانی مانند بقیه تجهیزات سیسکو، پشتیبانی از انواع HWIC های جدید و ماژول‌ها و میزان پشتیبانی از RAM و Flash کافی و مناسب و همچنین پشتیبانی از CME، جهت مصارف Unified Communication است.

 1. پشتیبانی از Firewall, VLAN, DMVPN, VPN
 2. دارای قابلیت سیستم تشخیص نفوذ IDS و سیستم پیشگیری از نفوذ IPS
 3. شامل 8 پورت اترنت
 4. محتوی یک پورت کنسول و یک پورت Auxiliary جهت پیکربندی

روتر سیسکو Cisco 1841 برای اتصال امن داده طراحی شده است و با ارائه بیش از پنج برابر افزایش عملکرد و رمزگذاری یکپارچه مبتنی بر سخت افزار که توسط یک نرم افزار اختیاری Cisco IOS فعال شده است، ارزش بیشتری را در مقایسه با نسل های قبلی روترهای سری 1700 سیسکو ارائه می‌کند. برای دریافت مشاوره و خرید روترهای سیسکو با کارشناسان فروش شرکت تماس حاصل نمائید

روتر سیسکو چیست؟

مسیریابی سیسکو، شبکه مبتنی بر هدف را برای شبکه‌های WAN، LAN و ابر فراهم می‌کند. روترهای شبکه ما شامل تجزیه و تحلیل پیشرفته، بهینه سازی برنامه، تامین خودکار و امنیت یکپارچه برای ارائه یک راه حل کامل و اثبات شده است.

روتر از نظر لغوي به معناي مسير ياب مي‌باشد.  روتر یا مسیر یاب ها تجهیزات سخت افزاری هستند که اتصال شبکه‌های کامپیوتری را با هم فراهم می‌کنند. به صورت کلی عملکرد آنها بدین صورت است که در فضای اینترنت مشخص می‌کند بسته‌های اطلاعاتی از کدام مسیر به مقصد برسند و در نهایت رسیدن آن به مقصد را کنترل می کند. علاوه بر اين سیسکو روترها مي‌توانند به منظورهاي مختلفي نظير Firewall , Routing , VoIP , … نیز مورد استفاده قرار گيرند.

تفاوت بین روترهای ISR و ASR چیست؟

بزرگترین تفاوت بین روترهای Cisco ASR و ISR این است که روترهای ASR برای شرکت ها و ارائه دهندگان خدمات هستند.

در حالی که ISR برای مشتریان با شبکه های کوچک یا متوسط است. … از نظر شباهت‌ها، هر دو روتر سیسکو ASR و ISR اتصال امن WAN را ارائه می‌دهند.

روتر سیسکو ISR چیست؟

ISR مخفف Integrated Service Router است. روترهای ISR اتصال شعبه قابل اعتماد و ایمن و مجموعه‌ای قوی از ویژگی‌ها را فراهم می کنند، که محاسبات ابری، شبکه ایمن، عملکرد چند رسانه‌ای و اتصال تلفن همراه را امکان پذیر می‌کند. سری ISR همچنین از سیستم عامل IOS سیسکو استفاده می کند.

آیا روترهای سیسکو خوب هستند؟

روترهای Cisco نسبت به سایر روترها قابلیت انعطاف پذیری بیشتری داشته و ماژول‌های مختلفی می‌توان بر روی آنها نصب کرد و به منظورهای مختلف از آنها استفاده نمود.

بهترین راه حل مقرون به صرفه، خدمات پاسخ سریع، استقرار آسان، تعمیر و نگهداری کم هزینه را دارا می‌باشند.